Er stroomt opnieuw water door historische Demerbocht.
Binnen het Sigmaproject Demervallei herstelt men de kronkelende loop van de Demer door tientallen afgesneden bochten opnieuw aan te sluiten.
In de deelzone Vinkenberg, tussen Diest en Scherpenheuvel-Zichem, takt men vandaag en morgen de eerste meander op de rivier aan.
Vanaf eind april zal men met kano of kajak door de meander kunnen varen.
(dank voor foto Sigmaplan)
Zodra de werken volledig achter de rug zijn, wordt de meander officieel geopend en ingevaren door minister van Toerisme en Mobiliteit en Openbare Werken Ben Weyts. Dat staat gepland voor de week na de paasvakantie.
Europese steun
De werken in Vinkenberg kaderen in het Europese LIFE-project Belini. Met dat project bundelen acht Belgische partners de krachten om de waterkwaliteit in het Zenne-, Dijle- en Demerbekken te verbeteren. Ze nemen tal van maatregelen die bijdragen tot een verbeterde biodiversiteit en die het overstromingsrisico beperken.
LIFE Belini wordt uitgevoerd in opdracht van de Europese Commissie binnen het LIFE Integrated Projects-programma.